Husqvarna LC 353iVX är en självgående batteridriven gräsklippare med ökad klippbredd och dubbla batteriplatser, kompatibel med alla Husqvarna-batterier för ökad bekvämlighet, kostnadseffektivitet och körtid. Drivningens hastighet kan enkelt justeras efter dina behov, och den ergonomiska designen inkluderar en intuitiv knappsats, enkel höjdjustering och ergonomisk vinkel på handtaget. Bluetooth-anslutning ger användaren produktdata och information och möjliggör effektivare service.
| Fakta | Värde |
|---|---|
| Drivsystem | Med drivning, variabel hastighet |
| Nettoeffekt vid förinställt varvtal, kW | 0,9 kW |
| Nettoeffekt vid förinställt varvtal | 3 000 varv/min |
| Material klippkåpa | Composite |
| Fälgar, material | Plast |
| Klippbredd | 53 cm |
| Klipphöjd, max | 75 mm |
| Klipphöjd, min | 20 mm |
Det har aldrig förr varit så här enkelt att få tillgång till de senaste innovationerna från Husqvarna för trädgårdsskötsel. Produkt, underhåll och service – allt till en fast månadskostnad.
Husqvarna Warranty Plus är tillgängligt för alla Automower®-modeller. Kontakta din Husqvarna Partner för att säkerställa garantiskydd för din robotgräsklippare.
Förläng garantiperioden för dina Husqvarna Aspire™-produkter för ett ännu mer komplett garantiskydd för produkterna.
Med Husqvarna Warranty Plus kan du skydda dina batteridrivna handhållna produkter och fortsätta att hålla trädgården i perfekt skick.
Vi säljer alla våra maskiner på plats i butiken. Kontakta oss direkt så är den snart din.